Karı Kocanın Barışması İçin Dua

Dua, Allah ile kul arasında geçilen iletişim olarak bilinmekte olup, bu şekilde Allah’tan taleplerini, isteklerini iletebilmek amacı ile yapılmaktadır.

Karı Kocanın Barışması İçin Dua
Dualar
Dua, Allah ile kul arasında geçilen iletişim olarak bilinmekte olup, bu şekilde Allah’tan taleplerini, isteklerini iletebilmek amacı ile yapılmaktadır.

İnsanlar güzel bir yaşam kurmak ve güzel bir hayat geçirmek amacı ile güzel evlilikler kurarlar. Yuva kurmak ve yürütmek güzel hayaller kurarak başlasa da gerek ikilinin kendi aralarında ki sorunlar ya da dış etkenlerden kaynaklı sorunlar nedeni ile bazı problemler yaşamaktadır. Her evlilikte sorun olabilir. Fakat bu sorunlar ikili tarafından bazı zamanlarda çözümlenebilse de bazı zamanlarda sorunlar çözülemeyecek duruma gelebilir. İnsanlar bu durumda eşleri ile aralarının düzelmesi amacı ile çeşitli dualar edebilir. Aynı zaman da karı kocanın barışması için dua eden sadece kendileri değil aileleri de olabilir. Örneğin gelinim ile oğlumun barışması için dua, damadım ile kızımın barışması için dua şeklinde araştırmalar da olabilir. Bizde karı kocanın barışması için dua konusunda çeşitli bilgilerimizi bu yazısı da sizler ile paylaşacak olup, sizlere detaylı bilgiler sunacağız.

Eşlerin Barışması İçin Dua

Dua, Allah ile kul arasında geçilen iletişim olarak bilinmekte olup, bu şekilde Allah’tan taleplerini, isteklerini iletebilmek amacı ile yapılmaktadır. Dualar her zaman insan hayatında önemli yer alırken, Müslümanların Allah’a el açarak isteklerini belirtmesinin dışında gerek Kuran-ı Kerim üzerinde gerekse bazı kitaplarda verilen özel dualar ile isteklerini dile getirebilirler. Bu durumda ise eşlerin barışması için dua konusunda sizler için özel olarak hazırlanmış duaları sizler ile paylaşacağız.

Yedi gece 41 adet karabiber üzerine okunan 3 ihlas, 1 Fatiha eşlerin barışmasına neden olurken aynı zaman da iki küs olan kişilerinde barışmasını sağlamaktadır. Bunun dışında bazı özel dualar da barışma duası olarak dini kitaplarda yer almaktadır.

Küslüğü Yok Etmek İçim Dua

Kişilerin aralarının bozulması durumunda hatalı ya da değil her ne nedenle olursa olsun küsmeleri, konuşmamaları, darılmaları gibi durumlar aslında Peygamber Efendimiz tarafından 3 günü geçmemesi gerektiği konusunda hadisi bulunmaktadır. Barışmak isteyen ya da iki kişinin barışmasını isteyen kişiler için bazı dualar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de;

Küs Olan Eşlerin Barışması için Faydalı Bir Dua

Dargın eşlerin barışması için ise Enfel Suresinin 63 ayeti 313 kere okunması tavsiye edilmiştir.

Enfel Suresi 63.ayet

Bismillahirrahmanirrahim

Ve ellefe beyne kulübihim, lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulübihim ve lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hakim.

Anlamı:

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

“Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infak etseydin (verseydin), onların kalplerin arasını birleştiremezdim. Ve lakin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Aziz’dir, Hakim’dir.” duasının ardından 100 defa Ya Kadir Ya Allah Ya Rahman Ra Rahiym Ya Kerim okunması tavsiye edilmiştir.

Dargın eşlerden biri içinden Ya Mani esmasını okur ve devam ettirirse eşlerin arası düzelir.

Peygamber efendimiz ( sav ), sahabeler arasında eş ve arkadaşları ile arası bozulanlar için şu duayı öğütlemiştir.

Anlamı:Bismillahirrahmanirrahim

“Allahümme ellif beyne kulubina ve aslih sübüles-selami ve neccina minez-zulümati ilen-nuri ve cennibnel-fevahışe ma zahara minha ve ma betane. Allahümmehfazna fi esma’ına ve ebsarina ve ezvacina.”

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Bizleri ayrılığa düşürme. Aramızı ve sosyal ilişkilerimizi düzelt. Bizi doğru yola ilet. Bizi şirk, küfür ve nifak karanlıklarından kurtar, iman ve islam aydınlığına çıkar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzaklaştır. Allah’ım Kulaklarımızı, gözlerimizi ve eşlerimizi her türlü kötülükten ve günahtan koru.

Barıştırma Duası Özel

Bazı hocalar eşlerin barışması için okunacak bazı duaları derlemekte olup, sizler için özel olarak hazırlanmaktadır. Bunun gibi barıştırma duaları için medyumumuz ile irtibata geçebilirsiniz. Medyumumuz aynı zaman da sizlere vefk, celb, tılsım gibi dualardan oluşan işlemler gerçekleştirmekte olup, sizlere özel isteklerinizi, dileklerinizi yerine getirmek amacı ile dualar hazırlamaktadır. Bu yapılan işlemlerin eğer ki medyumumuzun dediklerini harfi harfine uygulamanız durumda yüzde 80 tutma ihtimali bulunmakta olup, 15 ile 40 gün arasında gerçekleşmektedir. Tüm bu işlemler hakkında bilgi almak amacı ile bizler ile irtibata geçebilir ve detaylı bilgileri whatsapp veya iletişim numaramızı arayarak elde edebilirsiniz. Karı kocanın barışması için celb gibi işlemlerimiz bulunmakta olup, hayırlı işlere vesile olmanızı sağlıyoruz.

Barışma duası nasıl yapılır hangi Esmalar okunur:

Bu okunacak çok etkili Dua-da üç Esma'ya üç Sureye yer verilmektedir.

Esma’lar Ya Rah,man Ya Kud’düs Ya Aziz dir ve okunacak dualar ise Fatiha, ihlas, nas duasıdır. Duayı okuyacak kişi ilk başta ortamını hazırlamalı ve kıblaye dönerek dizlerinin üzerine oturmalı, ellerini semaya açarak gözlerini kapatıp tüm içtenlikle duasına başlamalıdır. Yapacağı duaya 7 tane Besmele okuyarak başlamalı ve okuduktan sonra yedi defa Ayete,l’ kürsi okumalı. Tekarar dan gözlerini açıp bir defa Fatiha, üç defa ihlas, üç defa da nas dualarını okumalı. Bu duaları okurken neye niyet ettiyse kimleri barıştırmak istiyorsa devamlı onların adını ve niyetini içinde tekrarlamalıdır. Bunları yaptıktan sonra son olarak aşşağıdaki duayı kısık bir sesle okumalı.

ALLAH,ım Senin Mukad’des Besmele,i Şerifi,ni Mübarek Ayete,l Kürsi,ni Muazzez Fatiha suresi,ni Mübeccel ihlas duasını ve Münezzeh nas duasını kendi,me şefaat’çi kılıp barışmak için yaptığım dua.mın kabül olması için sana kalbimle el açtım. Okuduğum bu Mukaddes kelimelerin yüzü ve suyu hürme,ti için o Gizli Hazinelerinin hak,kı için okuduğum Duayı kabul et. AMİN.

Bu duaları okuduktan sonra son olarak Esma'nın özel duası ile bitirilecektir.

1 Besmele- 21 tane ya rah,man.

1 Besmele-3 tane Ya kud’dus.

1 Besmele- 6 tane Ya azi,z. Okunacak. Allahim inşallah yapılan tüm duaları kabul eder.

Son Güncelleme: 00 0000 00:00

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 5

 • abdullah yılmaz | 05 Eylül 2019 22:26

  eşim 4 aydır annesinin evinde kalıyordu ne yaptıysam evine geri getirmeyi başaramadım. Medyum burak hocadan yardım aldım. Eşim evine döneli 3 gün oldu. Gerçekten medyum Burak işini iyi biliyor.

 • esila ırmak | 05 Eylül 2019 22:24

  ablam kocasıyla hiç anlaşamıyor. Babam evlenmesine izin vermemişti şimdi baba evine de gelemiyor. Ben haline çok üzülüyorum. Bir kaç gün önce eşler arası aşk celbi ve bağlama celbi yaptırdı ablam. Aralarında düzelme var gibi görünüyor. Bende merak edip araştırmak istedim. Medyum Burak hocaya da teşekkür ederiz inşallah ablamla eniştemin arası düzelir.

 • Haluk | 01 Eylül 2019 20:05

  0 553 371 89 94 Kazım bu numaradan Medyum Burak hocaya ulaşmanı öneriyorum. Kendisine durumu anlatınca size gereğini yapar. Özümden söylüyorum bana da dua edersiniz.

 • Kazım | 29 Ağustos 2019 21:22

  Karımla aram çok kötü, işlerim bozuk yolunda gitmiyor ben karımı çok seviyorum ama o ayrılmak istiyor. Kendisini çok üzdüğümü biliyorum ama çaresizlik işte ne yapayım. Bana yardımcı olabilir misiniz? size nasıl ulaşabilirim?

 • anne | 28 Ağustos 2019 22:55

  Bu paylaşımda her şey o kadar güzel anlatılmış ki sizinle iletişim kurduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Benim kızım 3 aylık evli ama kocasıyla arasında anlaşamıyorlar. Damadımı savunmuyorum her ikisinin de hatası var. Ama yuvalarının yıkılmasını istemediğim için Medyum Burak ile konuştum kendisinden dua istedim. Bana çok yardımcı oldu. Şimdi kızım ve damadımın aralarından su sızmıyor. Bu gibi sorunlarda mutlaka profesyonel medyum desteği almanızı öneriyorum.

BUNLARA DA BAKIN