Evlenme Duası


Bu yazımızda sizlere evlenmek için dua adı altında bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz. Evlilik bilindiği üzere erkek ve kadının hayatlarını birleştirmeleri için dinimizce hak olarak kabul edilen konulardan birisidir. Özellikle evlenme çağı olarak bilinen yaş grubuna gelen gençler çoğu zaman aradıkları insanı bulamıyorlar. Sevgili olan kişiler bile evlenme konusunda gerek aile konuları, gerekse farklı konular yüzünden evlilik hayallerine kavuşamıyor. Bizler de sizlere evlenme duası adı altında evlenmek isteyen kişilerin Allah’a nasıl dua etmeleri gerektiğine dair bazı bilgilerin detaylarını araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik.

Evlenme duası bir nevi Allah’tan dileme, isteme manasına gelmektedir. Peki, evlenme dualarının çeşitleri var mı diye soracak olursanız bu konu hakkında da yazımızın devamında detaylara yer vereceğiz.

Evlenme duası sadece karşınıza hayırlı bir kısmet çıkması için yapılmaz. Birbirlerini seven iki kişinin karşısına çıkan tüm engelleri aşması, ailelerini ikna etmesi, ayrılmadan evlenebilmeleri veya maddi sorunları aşarak kolay bir evlilik süreci geçirmeleri için yapılan dualardan birisidir.

Kısmeti açmak, nasibi açmak veya hayırlı bir eş bulmak için dua edilmesi çoğu zaman Allah’tan istenilen, dilenen işlemlerden birisidir. Maneviyatı çok güçlü ilim ve irfan sahibi hocaların evlenme duası yaptıkları bilinmektedir. Kendilerince bazı özel dualar bilen medyum hocalar kişilere yardımcı olmak adına onlar için dua okumaktadır. Bu dualar sadece okumakla kalmayıp bir vefk oluştutarak kişilere verilir ve bu kişi ya da kişiler de duaları belli zaman dilimlerinde okuyarak evlenmelerinin önünü açarlar.

Evlenme Duası Nasıl Etki Eder?

Çoğu insan evlenme duasını bir büyü olarak görüyor olsa da aslında büyü ile hiçbir alakası yoktur. Tabi bazı büyüler yaptırılarak evliliğin kapısı aralanmaktadır. Ancak büyü ile evlilik gerçekleştirmek sıkıntılı bir süreçtir. Evlenme duası mı yoksa evlenme büyüsü mü işe yarar diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumaya devam ediniz.

Dua etmek için yer ve zamanın hiçbir önemi yoktur. Ancak bazı kişisel istekler için özel dualar vardır. Bu özel dualar zamanlamasına dikkat edilmelidir. Mesela Müslüman alemi için Cuma günleri mübarek gün olarak belirlenmiştir. Bu Cuma gününde edilecek olan duaların kabul olma olasılığı çok yüksektir.  Cuma günleri bereketli ve hayırlı bir gün olduğu için kutsal gün olarak bilinir. Bereketli olan bu günde edilecek olan duaların da önemi çok yüksektir.

Kısmet Açılması İçin Dua Edilir

Evlilik süreçleri kısmettir. Çoğu zaman ‘’ hayırlısıyla olsun, hayırsız ise hiç olmasın ‘’ denilmektedir. Bunu birçok insan duymuştur. Evlenmek isteyip de evlenemeyen insanların ortak sorunlarından birisi kısmetlerinin kapalı olmasıdır. Ya aradığı insanı bulamaz, ya hayırlısını bulamaz vs. Kısmetin açılması için dua edilerek Allah’tan istenilmektedir.

Bir insan düşünün ki evlenmek istiyor evlenemiyor, çalışmak istiyor çalışamıyor, nasiplerini almak istiyor alamıyor yani neye elini atsa kurutuyor ve bu konuda kendisini yalnızlaştırıyordur. Bu kişinin önü kesilmiştir ve kısmetinin kapanmış olduğunun göstergesidir.

Evlenememenizin Neden Büyü Olabilir mi?

Hiç ummadık bir anda yakın akrabalarınız, eşiniz, dostunuz, arkadaşlarınız tarafından büyüye maruz bırakılmış olabilirsiniz. Evlenme konusunda istediğiniz sonuçları alamıyor olmanızın arkasında eski sevgiliniz veya eski nişanlınız olabilir. Bu gibi kişiler sizlere büyü yaptırarak evlenmenizin önünü kesebilir. Büyülerden kurtulmak için ise duaların gücünden faydalanmak gerekir.

Evlenme duası yaptırmanız durumunda evinizin bir odasında, kıyafetinizin üzerinde, işyerinde veya herhangi bir ortamda bu duayı yanınızda, yakınınızda bulundurmanız sizi feraha kavuşturacaktır. Kapalı olan kısmetiniz açılır, kötülüklerden korunursunuz. Büyülerden korunur hatta varsa üzerinizde büyü kurtulabilirsiniz.

Hayırlı Eş Dileği!

Karşınıza birçok medyum çıkabilir. Dua edecek birçok insan bulabilirsiniz. Ancak bazı özel durumlar vardır ki bu ‘’ hayırlı eş bulma ‘’ olarak bilinmelidir. Sıradan herhangi bir kişi size sadece evlensin diyerek dua ederse bu sizi ters köşe yaptırabilir. Mutlaka evlenme duası için hayırlı eş dileği üzerine yapılmalıdır. Evlenme dualarının bir diğer özelliği de bağlılıktır. Evlenecek olan kişiyi dua ile elde etmeniz durumunda bu kişi size bağlanacaktır. Ancak herhangi bir kişi ile evlenmek için dua edilmesi durumunda kafalarınızın ileride uyuşmaması yani hayırsız bir eş ile karşılaşmanız durumunda bu bağlama süreci sizi sıkıntıya sokabilir. Bu nedenle işinin ehli kişilerden yardım almanız çok önemlidir.

Evlenmek İçin Hangi Dua Edilir?

Evlenmek isteyip de bir türlü evlilik noktasına ulaşamayan kişiler için danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Bu gibi işlemlerden olumlu sonuç alanların sayısı bir hayli fazladır. Doğru ilim sahibi kişilerden yardım alarak evlenme duası istemeniz sizin için iyi bir çözüm noktası olabilir.  Evlenmek için hangi dua edilir sorusu için danışmanlık hizmetlerinden yardım almanız sorunuza en iyi cevap olacaktır. Çünkü hiç söz bile yapmamış kişiyle evlenmesine 3 gün kala ayrılmak zorunda kalan kişi için edilecek olan dua çok farklı olabilmektedir.

Gerçek bir evlenme duası yapacak olan kişi zaten Cuma günü evlenme duası yapılacağını çok iyi bilir. Ancak size herhangi bir güne dua ederim, dua yazarım, evlenme duası yapıyorum diyerek Cuma gününün haricinde bu işlemi yapması sizi manevi bir zarara uğratabilir.

 

ismail@medyumkarakaplan.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 6

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Haz

Kısmet Kapatma Büyüsü

29May

Evlenme Duası