Büyü Çeşitleri


Büyüler hakkında merak ettiklerinize cevaplar arıyorsanız eğer muhtemeldir ki büyü çeşitleri de sizi ilgi alanınıza şimdilik giriyor olabilir. Bu yazımızda sizlere kaç çeşit büyü olduğunu değil de daha çok en fazla uygulanan, günümüzde hala en popüler olan büyü çeşitleri hakkında bilgi paylaşmak istiyoruz.

Öncelikli olarak büyüler hakkında şunu bilmenizi istiyoruz. Büyüler iki farklı kategoride ele alınmaktadır. Ak büyüler ve kara büyüler olarak iki çeşittir. Ak büyüden kastımız kimseye zarar vermeyen büyü çeşitleridir. Ancak kara büyüler korkunç sonla biten insanlara zarar vermek için yapılan büyü süreçlerinden birisidir. Her ikisini yaptırmak da günahtır. Ancak ak büyü çeşitleri arasında rahmani olanlar mevcuttur. Yazımızın devamında rahmani büyüler hakkında da bilgi vereceğiz.

Ak Büyüler kendi içinde de bazı kategorilere ayrılmaktadır. Ak büyüler içerisinde bir insanı kendinize aşık etme işlemi yaptırabilirsiniz. Ancak bu süreç size helal olan kişi ile alakalıdır. Mesela karınızı kendinize aşık etmek için yaptırdığınız zaman bu ak büyü olabilirken başka bir kadını kendinize aşık etmek için yaptırmanız ak büyü kategorisinde yer almaz.

Kısmet açılması, nasip açılması ve şan açılması gibi kendinize ve yakın tanıdığınız insanlar üzerine şansı, bahtı, kısmeti, nasibi açılsın diye yaptırmalarınız hem ak büyüdür hem de rahmani olan büyülerdendir.

Kara büyülerden korunmak için de ak büyü yaptırılabilmektedir. Mesela; ayrılmanızı isteyenler olabildiği gibi, sizin işinizin rast gitmemesini isteyenler olabilir. Vefk ve tılsımlarla bu süreçlerden de korunmak için ak büyü yapılabilmektedir.

En Yaygın Büyü Çeşitleri

  • Aşk Büyüsü
  • Bağlama Büyüsü
  • Kısmet Açma Büyüsü
  • Domuz Yağı Büyüsü
  • Papaz Büyüsü
  • Geri Getirme Büyüsü
  • Evlenme Büyüsü

Yukarıda listelemiş olduğumuz büyü çeşitleri insanlar tarafından dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Türevleri de olduğunu unutmayınız mesela; 1 haftada etkili aşk büyüsü, dil bağlama büyüsü, göz bağlama büyüsü, domuz yağı büyüsüyle kısmet kapatma gibi birçok kendi içinde çeşidi de vardır. Hali hazırda nohut büyüsü, mum büyüsü, iğne büyüsü, sabun büyüsü gibi büyü çeşitleri de mevcuttur. Ancak yukarıdaki listelenenler en çok tercih edilenler arasındadır.

Kara Büyü Çeşitleri

Herhangi bir insana zarar vermek, kişiyi yıpratmak, psikolojik rahatsızlık vermek, işini gücünü bozmak, kısmetini kapatmak, evliyse eşinden ayrılmasını sağlamak, uzaklaştırmak gibi bir çok aklınıza gelebilecek tüm olumsuzlukları elde etmek için yapılan büyülerdir. Kara büyüler elde edilirken şeytani cinler görevlendirilir. Şeytani cinler üstlerine aldıkları görevleri seve seve yerine getirmek için çalışırlar. Domuz büyüsü, sabun büyüsü, mum büyüsü gibi büyü çeşitleri kara büyüler sınıfında girerler.

Domuz Yağı Büyüsü Çeşitleri

Bazı medyum hocaların profesyonel olduğu konulardan birisi de domuz yağı büyüsüdür. Domuzun birçok parçasından büyü elde edebilirler. İnsanlara zarar vermek için yapılır. Kendisini herhangi bir eşya üzerinde çıkmayan leke olarak kolay bir şekilde belli eder. Domuz yağı büyüsü çeşitleri çok fazla olmasa da en çok tercih edilen kara büyülerin başında gelir. Bu büyüden tamamen kurtulmak için ise yağlı eşyayı kendinizden ve hanenizden uzaklaştırmanız imha etmeniz gerekmektedir. Örneğin; elbisenizin üzerine domuz yağı büyüsü yapıldıysa kurtulmak için o elbiseyi suya atmak gerekmektedir.  Leke yıkamayla çıkmaz, kendisini bariz belli eder. Bu büyüyü elde etmek için evinize veya kişinin sizin bulunduğunuz haneye gelmesine gerek bile kalmadan sadece şeytani cinler görevlendirilerek de yapılabilmektedir.

Yumurta Büyüsü ve Çeşitleri

Kolay yapılabilen yumurta büyüsü genelde üçüncü şahıslar tarafından evli çiftlerin ayrılması için yapılmaktadır. Yumurta büyüsü çeşitleri çok fazla değildir. Ancak umulmadık yerlerde görülen yumurtalar bir büyünün işareti olabilir. Kara büyülerden birisidir ve fark edilmesi durumunda hemen bozdurma süreçleri ile yakından ilgilenmek gerekir. Dolunay gecesinde yapıldığı için tesiri güçlendirilmektedir. Evli eşlerin üzerine yapılması durumunda birbirlerine olan sevgileri bir anda nefrete dönüşür ve şiddet, hakaret gibi süreçlere geçilerek kısa bir süre sonra eşler birbirlerinden soğur, uzaklaşır ve ayrılıkla sonuçlandırırlar. Bu büyüyü sizin evliliğinizde gözü olan kişiler yaptırabilmektedir.

Yumurta büyüsünü 3 gün gibi kısa bir sürede elde edilir. Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan özellikle de Dolunay olduğu zaman yapılmaya başlanır. İki adet beyaz yumurta kullanılır ve safran mürekkebi ile bir takım yazılar yumurta kabuğunun üzerine yazılır. Ayrılması istenilen kişilerin isimleri veya isimlerinin baş harfleri yazılarak elde edilir. Arap alfabesi kullanılarak yapılır. Yumurta büyüsü yapıldıktan sonra toprağa veya mezarlığa gömülerek tutması beklenir.

Sabun Büyüsü ve Çeşitleri

Sabunla yapılan büyülerin çeşidi, türü, yapılışı ne olursa olsun akla gelen ilk kara büyü yapıldığı olmalıdır. Sabun büyüsü çeşitleri her ne sebeple olursa olsun basit birkaç adımla elde edilen büyülerden birisidir. Kalıp sabun kullanılarak yapılır. Sabuna iğne batırılır ya toprağa gömülür ya da suya atılarak her iki işlemde de sabunun erimesi beklenir. Sabun eridikçe üzerindeki iğnelerin düşmesi büyüyü tamamen gerçekleşmiş olur. Sabun eridikçe insan da erimeye başlar.

Papaz Büyüsü ve Çeşitleri

Papaz büyüsü papazlar tarafından yapılan bir büyü değildir. İslam coğrafyasına sahip ülkelerde de, Hristiyan olan ülkelerde de yapılabilmektedir. Hem ak büyü, hem de kara büyü olarak yapılabilir. Bu nedenle de çift başlı büyü denilmektedir. Ak büyü olarak yapıldığı zaman sevenleri birbirine bağlamak için yapılır. Kara büyü olarak yapılmak istenirse eğer birisini zarar uğratmak amaçlanır.

semiha@medyuumkarakaplan.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 2

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Haz
09Haz

Büyü Çeşitleri