Soğutma Duası


Soğutma duası nedir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapmak istersek eğer; kısaca etrafınızda uzaklaştırmak istediğiniz kişiler varsa, birilerine artık tahammül edemiyorsanız, size zarar verdiğini düşünüyor ve artık yaka silkiyorsanız soğutma duası ile bu hallerden kurtulmanız mümkün olabiliyor. Genelde evli çiftlerin eşlerinin ailesini evinden soğutmak için uygulanıyor olsa da şu hallerde de sıklıkla uygulanmaktadır. Mesela; evinize gelmesini istemediğiniz bir akrabanızı, evinize gelmesini istemediğiniz bir komşunuzu, ayrılmak istediğiniz eşinizi veya size zararı dokunan kişilerden uzaklaşmak için soğutma duası yaparak kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Daha detaylı bir örnek vererek soğutma duasının ne işe yaradığını tam kavramanız için şu şekilde bir demeçte bulunabiliriz. Sizi sürekli tehdit eden birisi varsa, bu kişi sizi adeta takıntı haline getirdiyse özellikle de genç kızların korkulu rüyası olan bu durumdan kurtulmak adına bu kişinin sizden kendi rızası ve isteği ile soğuması ve sizden uzak durmasını amaçlayarak yapılması gibi düşünebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü konu ile ilgili olarak uygulanabilmektedir.

Eşlere Yapılan Soğutma Duası

Çoğu zaman kara büyüler vardır bilirsiniz insanlara zarar vermek için yapılır. Evli çiftler üzerine bazı büyüler yapılarak ayrılmalarını amaçlayan insanlar vardır. Bu insanlar bu süreci soğutma duası ile de elde edebilmektedirler. Eşler birbirinden soğusun ve uzaklaşsın sonra da ayrılsınlar isteğine cevap bulmak için soğutma duasına başvurabilmektedirler.

Hayat her zaman bize gülmeyebilir. Her istediğimiz yolunda gitmeyebilir. Gerek sağlık konusunda, gerek evlilikte, gerekse iş hayatında bazı olumsuz durumlarla karşılaşabiliriz. Çözüme kavuşturulamayan sorunlar ileride çok büyük zararlar verebilmektedir. İş hayatındaki olumsuzluklar işten çıkmaya, evlilik hayatındaki sorunlar ayrılıklara, sağlık problemleri de zaten tahmin edebileceğiniz üzere insanı derinden yoran süreçlerden birisidir. Bu nedenle öncelik her daim Allah’tan yardım istemek ve gerekli olan ibadetleri yerine getirmek olmalıdır. Soğutma duası da bu sürecin bir parçasıdır ve size zarar veren konu ne olursa olsun dua ile başınızdan def edeceğiniz sorunların çözümü olabilmektedir.

Ebeveynlerin Soğutma Duası İsteği

Anne ve babalar evlatlarının önce sağlıklı olmasını, okumasını, dini gerekliliklerini yerine getirilmesini ve eline bir meslek sahibi olması için yoğun bir çaba sarf ederler. Ancak tüm bunları bir kenara bırakıp evlenme yolunda kendisine sevgili bulması gibi durumlar özellikle erkek veya kızların ergenlik dönemlerinde baş edilmesi zor olan süreçlerden birisidir. Özellikle aileler kızlarının veya erkek evlatlarının sevgilisinden ayrılması için soğutma duası yaptırdıkları araştırmalarımız sonucunda karşımıza çıkmaktadır. Mesela; kız evladınız onay vermediğiniz bir erkekle sevgili olmuşsa ve bu ikiliyi ayırmakta zorluk çekiyorsanız soğutma duası ile bunu başarmanız mümkün olabilmektedir.

Soğutma Duası ve Ayırma Duası Aynı Şey mi?

Soğutma duası ile ayırma duası hemen hemen aynı diyebiliriz. Soğutma duasını üst paragraflarımızda detaylı olarak anlattık. Ancak aralarında bazı farkla tabiki vardır.  Mesela; size takıntılı olan birisini başınızdan savmak ve bir daha size yanaşmamasını sağlamak için soğutma duası yaptırabilirsiniz. Ancak evliyseniz ve eşinizin sizden ayrılmasını istemiyorsa ona ayırma duası yaparak ayrılmasına ikna edebilirsiniz. Kendinize göre haklı sebepleriniz varsa, bu evlilikten zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız yaptırmanız olumlu sonuçlar verebilir. Ancak art niyetle yapılacak olan ayırma duası görevini asla yerine getirmez.

Soğutma Duası Nedir?

Bir insandan, bir topluluktan uzak durmak, size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlardan kısmi de olsa uzaklaşmak adına soğutma duası yaptırabilirsiniz. Özellikle soğutma duası yaptırmanızdan bahsediyoruz ki böyle bir duayı sizde okuyabilirsiniz. Ancak vefkle, tılsımla elde edilmiş olan dua medyum hocalar tarafından yapılırsa daha güçlü bir sürece girdiği anlatılanlar arasındadır. Yani bir medyum hoca sizin isteğinize cevap almanız için soğutma duası yazar, okur ve bunu size gönderir. Sizin yapacaklarınız elbette var. Peki, soğutma duası sonrası neler yapılmalıdır?

Medyum hocanın size yazdığı dua her gece 2 defa okunmalıdır.

Duayı 7 gün boyunca aralıksız olarak gece 12 defa okumanız çok önemlidir.

Kişinin duayı okurken abdestli olması gerekiyor.

Dua bir vefk kâğıdı üzerine medyum tarafından yazılır ve gün boyunca bel üzerinizde yanınızda taşımanız, yatarken de yastığınızın altında olması gerekir. Sürekli yanınızda bulundurmanız gerektiği gibi okumayı da asla ihmal etmemelisiniz.

Soğutma Duası Günah mı?

Araştırmalarımıza göre hiçbir duanı günah olduğuna rast gelmedir. Allah buyuruyor ki bir şeyi çok istiyorsanız dua edin ve dua ederek bir şeyleri benden isteyebilirsiniz. Taktir tabiki yüce Allah’ındır.

Soğutma Duası Zararlı mı?

Bir duanın zararlı olup olmadığını araştırıyorsanız muhtemeldir ki büyü süreçleri ile yakından ilgilenmiş olmalısınız. Çünkü soğutma büyüsü dahil diğer tüm büyülerin yapılması insanlara zarar verebilmektedir. Ancak soğutma duası okunması en güzel olan, insana huzur veren süreçlerden birisidir.

Soğutma Duası Yazan Medyumlar

Soğutma duası isteğiniz varsa eğer bir hocaya başvurmanızda fayda olacaktır. Hangi konuda rahatsızlıklarınız var, siz neden bir insanı kendinizden soğutma isteğinde bulunuyorsunuz bu gibi konuları soğutma duası desteği alacağınız kişiye detaylı bir şekilde anlatmanız gerekiyor. Dua yazacak olan kişinin işinde profesyonel olması, dini bütünlüğe sahip olması çok önemlidir.

vuslat@medyumkarakaplan.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Tem

Ak Büyüler

10Haz

Soğutma Duası